UAB "PALANGOS KOMUNALINIS ŪKIS"

Ganyklų g. 34, Palanga
Įmonės kodas: 152409729
PVM kokėtojo kodas LT524097219

Direktorius GEDIMINAS VALINEVIČIUS

Tel. 8 460 48105

Paslaugų užsakymas tel. 8 460 49008

Adresas: Ganyklų g. 34, Palanga LT 00126

El. pašto adresas  administracija@palkom.eu email

Pradinis puslapis

Komunalininkai suskaičiavo vasaros viščiukus!

Besibaigiantis ruduo ir prasidėjęs pasiruošimas šaltajam metų laikui būdingiems darbams tarytum užbaigė Palangos komunalininkų vasaros sezono darbų laikotarpį.
Sakoma, kad viščiukai skaičiuojami rudenį. Todėl dabar yra pati geriausia proga prisiminti "Palangos komunalinis ūkio" bendrovės per vasaros sezoną atliktus miesto tvarkymo darbus.

Rugsėjis Palangoje virto birželiu!

Tradiciškai vien tik vasaros mėnesius apimantį sezoną paskutiniu metu prailgina šiltas rugsėjis. Šiemet rudens pradžia niekuo nenusileido vasarai.
Šiltais orais ir žmonių gausa rugsėjis Palangoje priminė birželį – poilsiautojų nestokojo viešbučiai ir restoranai, o tvarką ir švarą pliažuose prižiūrintys kurorto komunalininkai tokios šiltos rudens pradžios dar nepamena.
Bendrovės "Palangos komunalinis ūkis" direktoriaus Gedimino Valinevičiaus teigimu, iki šiol nėra buvę, kad prasidėjus spaliui komunalininkai iš paplūdimių dar nebūtų išvežę visų persirengimo kabinų.
Rugsėjo pabaigoje centriniai paplūdimiai priminė vasarą: orui įkaitus iki 23 laipsnių tūkstančiai žmonių deginosi saulėje, iki 17 laipsnių įšilęs jūros vanduo visiškai negąsdino besimaudančiųjų, o centriniame paplūdimyje veikė visos pliažo kavinės.

Kabinų prireikė ir po vasaros!

Įprastai paplūdimių inventorius – persirengimo kabinos, suolai, šiukšliadėžės kartu su konteineriniais tualetais iš pliažų išgabenami įpusėjus rugsėjui, kai skelbiama oficiali vasaros sezono pabaiga.
Tuomet pliažuose nebelieka ir gelbėtojų. Tačiau net ir rugsėjo pabaigoje žmonių paplūdimiuose dar buvo tiek, kad teko palikti daugiau nei pusę iš 93 vasarą pastatomų pliažų inventoriaus komplektų.
Intensyviai dar būtų naudojami ir pliažuose per vasarą stovėję konteineriniai tualetai, tačiau juos teko išvežti numatytu laiku, nes būtent rugsėjo 15 dieną baigiasi jų nuomos laikas.
Esant tokiam žmonių antplūdžiui rugsėjo mėnesį paplūdimiai buvo tvarkomi tokiu pačiu intensyvumu, kaip ir vasarą.
"Dėl koronaviruso pandemijos Europoje šią vasarą daugiau poilsiautojų Palanga sulaukė iš visos Lietuvos, todėl ir darbo komunalininkai turėjo gerokai daugiau, nei praėjusią vasarą",– sakė įmonės Komunalinių atliekų tvarkymo skyriaus vyriausiasis vadybininkas Gintas Mackevičius.

Išvežta daugiau atliekų

Štai pernai per tris vasaros mėnesius iš Palangos ir Šventosios pliažų buvo išvežta apie 129 tonas šiukšlių, o šiemet – 155 tonos. Vien rugsėjį iš pliažo buvo išvežta daugiau nei per birželį – net 37,7 tonos šiukšlių, kai pernai per rugsėjį buvo tik 20 tonų atliekų.
Šį vasaros sezoną per 4 mėnesius į Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro sąvartyną visų komunalinių, žaliųjų, didelių gabaritų atliekų iš Palangos buvo išvežta beveik 700 tonų daugiau, nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį: pernai – 6224,5 tonos, o šiemet – beveik 6916,4 tonos atliekų.
Didžiausias surinktų atliekų skirtumas buvo rugpjūtį. Pernai per paskutinį vasaros mėnesį mieste buvo surinkta apie 1869 tonos, o šiemet – beveik 2180 tonų atliekų.

Pliažai buvo užversti dumbliais

Palangos komunalininkai ypač daug darbo turėjo kurorto pliažuose, kurie, esant geriems orams, poilsiautojų buvo nugulti nuo ankstyvo ryto iki vakaro.
Nuo pat 4 valandos ryto paplūdimiuose kasdien darbuodavosi 12 žmonių brigada. Eidami pliažu iš pradžių jie surinkdavo matomas šiukšles, išlygindavo vaikų išraustas duobes, o po to paplūdimį iškedendavo pernai įsigyta smėlio valymo mašina.
Iš viso oficialių paplūdimių plotas Palangoje ir Šventojoje siekia 108 hektarus. Mašina smėlis valomas 48 hektarų ploto centriniuose pliažuose. Palangoje jie buvo valomi 6 kartus per mėnesį, o Šventojoje – tris kartus.
Ypač daug rūpesčių kilo rugpjūčio antrojoje pusėje, kai per vieną audrą jūra į krantą išmetė seniai regėtus dumblių ir kerpių kalnus.
Palangoje ir Šventojoje centriniuose paplūdimiuose dumbliais buvo užversta ne tik pakrantė. Per bangų sustumtas jūros žoles ir kerpes buvo net neįmanoma įbristi į jūrą. Komunalininkams dumblius teko griebti iš vandens.
Tuomet per savaitę iš paplūdimių buvo išvežta net 400 tonų dumblių, kai ankstesniais metais per visą vasarą jų būdavo prirenkama tik apie 50 tonų.

Kopose darbavosi jau pavasarį

Neįprastai šilta ir besniegė praėjusi žiema pajūryje pasiruošimo vasaros sezonui darbus Palangos komunalininkams leido pradėti jau kovo pradžioje.
Palangos ir Šventosios paplūdimių kopose iš viso yra išraizgyta apie 12,5 tūkst. kvadratinių metrų ploto medinių takų, iš kurių kiekvieną pavasarį reikia remontuoti apie pusę tūkstančio kvadratinių metrų.
Už kurorto infrastruktūrą atsakingas bendrovės "Palangos komunalinis ūkis" vadybininkas Aidas Jocas pasakojo, kad medinės takų dangos impregnuoti negalima, nes poilsiautojai dažniausiai ja vaikšto basi ir gali būti alergiški cheminėms medžiagoms.
Todėl drėgmės veikiama mediena per keletą metų supūna. Ypač greitai sutrūnyja po takų apačia pakloti mediniai tašai, ant kurių tvirtinamos takų dangos lentelės. Kas 5 – 7 metus lopyti išpuvusias lenteles nebeapsimoka ir tenka keisti visą takų dangą.
Vasarą naujai pakloti takai poilsiautojus pasitiko visame priekopės ruože nuo Jūratės ir Kąstyčio skvero iki S. Dariaus ir S. Girėno gatvės.
Iš viso kopose buvo paklota apie 2,1 tūkstančiai kvadratinių metrų naujų medinių takų. Dalis jų buvo gerokai praplatinti, kad ant jų galėtų prasilenkti vežimėliais į paplūdimį važiuojantys neįgalieji. Takų gamyba ir darbai įmonei kainavo apie 62 tūkst. eurų. Dar beveik 50 tūkst. eurų buvo išleista kasmetiniam jūros tilto remontui ir turėklų dažymui.

Skverus šienavo po kelis kartus

Daug priežiūros šią vasarą pareikalavo Palangos žaliosios vejos bei gėlynų priežiūra.
Iš viso pačioje Palangoje šienaujami plotai kartu su daugiabučių teritorijomis sudaro apie 90 hektarų. Dar apie 22,5 hektarų žaliųjų vejų prižiūrima Šventojoje.
Šilta ir palyginus drėgna vasara skatino intensyvų žolės augimą, todėl centrinėje miesto dalyje esančius skverus komunalininkams tekdavo šienauti ir po 4 kartus per mėnesį. Atokesnėse kurorto vietose buvo šienaujama kiek rečiau.
Todėl per vasarą šienaujant po keletą kartų susidarė milžiniški plotai: centrinėje Palangoje kartu su Rąžės upelio šlaitų šienavimu – beveik 1,2 tūkst. hektarų, o Šventojoje – beveik 340 hektarų.
Daug kurorto komunalininkų triūso šią vasarą pareikalavo miesto puošyba gėlėmis. Bendrovės apželdintojai Palangoje ir Šventojoje prižiūri 9,4 tūkst. kvadratinių metrų gėlynų. Gėlėms per sezono laikotarpį buvo išleista 52,5 tūkst. eurų.

Uždaroji akcinė bendrovė "Palangos komunalinis ūkis"