UAB "PALANGOS KOMUNALINIS ŪKIS"

Ganyklų g. 34, Palanga
Įmonės kodas: 152409729
PVM kokėtojo kodas LT524097219

Direktorius GEDIMINAS VALINEVIČIUS

Tel. 8 460 48105

Paslaugų užsakymas tel. 8 460 49008

Adresas: Ganyklų g. 34, Palanga LT 00126

El. pašto adresas  info@palkom.eu email

Pradinis puslapis

Priduodant padangas KRATC aikštelėse teks pateikti deklaraciją

  Klaipėdos mieste ir regione į KRATC administruojamas didžiųjų atliekų aikšteles kiekvienas vairuotojas kasmet gali nemokamai atiduoti 5 naudotas padangas. Tačiau atliekų tvarkytojai kiekvieną rudenį ir pavasarį susiduria su situacijomis, kai į KRATC aikšteles atvažiuoja dešimtis naudotų padangų prisikrovę asmenys, kurie teigia, esą darantys gerą darbą – surinkę padangas iš kaimynų, ar tiek padangų radę šalia kelio. Meluoja jie, ar sako tiesą – sunku patikrinti, bet kad yra gudraujančių padangų servisų ar privačiai dirbančių meistrų, papasakoja patys klaipėdiečiai.

Kita pasitaikanti piktnaudžiavimo situacija, kai norėdami atsikratyti didesniu padangų kiekiu, asmenys jas priduoda į skirtingas aikšteles. Taip Klaipėdoje vietoj leistinų 5 padangų atsikratoma 15. Toks piktybinis elgesys sukelia problemų ir atliekų tvarkytojams, ir eiliniams klaipėdiečiams. Mat po ekologinės nelaimės Alytuje, kai kilo didžiulis gaisras padangų perdirbimo įmonėje, KRATC aikštelėse leidžiama sukaupti ir laikyti tik nedidelį padangų kiekį. Todėl būna dienų, kai aikštelėse dėl sukaupto pertekliaus padangos nepriimamos.

Tad, siekiant geriau kontroliuoti padangų tvarkymą, KRATC nuo gruodžio 1 dienos įsiveda kolegų išbandytą ir pasiteisinusią priemonę – padangų deklaraciją. Kiekvienas Klaipėdos miesto ar regiono gyventojas, atvežantis į KRATC aikštelę naudotas padangas, turės užpildyti blanką, nurodant asmens tapatybę (paso, tapatybės kortelės ar vairuotojo pažymėjimo duomenys) ir automobilio valstybinį numerį. Papildomas punktas, kuris gali būti ir nepildomas, koks servisas atsisakė priimti padangas. Ši informacija bus suvedama į KRATC duomenų bazę ir piktnaudžiaujantiems asmenims didesnį padangų kiekį išvežioti į skirtingas aikšteles nebepavyks.

Užpildyti padangų deklaraciją bus galima iš anksto parsisiuntus formą iš interneto svetainės www.kratc.lt, arba atvykus į konkrečią KRATC aikštelę. Pasak KRATC atstovo, ši procedūra užtruks 1-2 minutes.

UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro informacija