UAB "PALANGOS KOMUNALINIS ŪKIS"

Ganyklų g. 34, Palanga
Įmonės kodas: 152409729
PVM kokėtojo kodas LT524097219

Direktorius GEDIMINAS VALINEVIČIUS

Tel. 8 460 48105

Paslaugų užsakymas tel. 8 460 49008

Adresas: Ganyklų g. 34, Palanga LT 00126

El. pašto adresas  administracija@palkom.eu email

Pradinis puslapis

Atliekas išvežinės žaismingai atrodantis elektromobilis – dekoravo patys komunalininkai

Palangos kurorto komunalininkai iš pėstiesiems ir dviratininkams skirtų viešųjų vietų atliekas ėmė išvežinėti elektriniu savivarčiu ir jau žvalgosi naujos elektra varomos gatvių šlavimo mašinos.

Pėstiesiems skirtoje Meilės alėjoje, Jūratės ir Kastyčio skvere, ant jūros tilto, prie kurorto centre esančių dviračių takų atliekos iš šiukšliadėžių surenkamos be automobilių variklių keliamo triukšmo.

Visas šias erdves kurorto savivaldybės bendrovė Palangos komunalinis ūkis aptarnaus neseniai nusipirktu prancūzų gamintojo „Goupil“ elektra varomu nedideliu savivarčiu automobiliu. Iki šiol pėstiesiems skirtose erdvėse komunalininkai atliekas rinkdavo su 9 tonas sveriančia mašina. Ja tekdavo važiuoti ir ant jūros tilto, ant kurio yra apie dvidešimt 80 litrų talpos šiukšliadėžių.

„Su tiek sveriančiu automobiliu patys tiltą laužydavome. Todėl nedidelė savivartė mašina mums buvo būtina vien tik tiltui prižiūrėti“, – sakė Palangos komunalinės tarnybos vadovas Gediminas Valinevičius.

Prasidėjus tinkamo automobilio paieškoms buvo nutarta žvelgti į ateitį ir įsigyti elektra varomą mašiną, nors ji ir yra beveik dukart brangesnė už panašaus dydžio automobilį su vidaus degimo varikliu. Už 42 tūkst. eurų komunalininkų įsigytas prancūziškas elektrinis savivartis atitiko visus įmonės lūkesčius.

Vos 600 kilogramų sverianti mašina gali vežti kiek daugiau negu 1 toną. Per naktį įkrautas elektrinis savivartis gali nuvažiuoti apie 100 kilometrų. Tyliai riedėdama tiltu ar Meilės alėja vos 1,2 m pločio ir 3,5 m ilgio tokia mašina netrukdo pėstiesiems.

Iš gamyklos atgabentą elektromobilį komunalininkai žaismingai dekoravo: ant mašinos priekio pripiešė šypsenėlę, o virš žibintų – blakstienas.

EV

EV